Det har til sammen vært 5269 deltakere på Gullfjellet Opp i løpet av disse ti årene - en bra flokk! Under har vi laget en samlet oversikt over de beste løperne i hvert av de ti årene samt link til reportasjen for hvert år!

 De tre raskeste tidene i herreklassen:

  1. Stian Angermund-Vik, Varegg Fleridrett: 43:29 (2016)
  2. Thorbjørn Ludvigsen, Bfg Bergen: 44:38 (2013)
  3. Johan Bugge, 45:13 (2013)

De tre raskeste tidene i kvinneklassen:

  1. Karoline Holsen Kyte, Førde IL Friidrett: 53:07 (2017)
  2. Kirsten Marathon Melkevik, IL Gular: 53:48 (2013)
  3. Eli Anne Dvergsdal, IL Gular: 54:11 (2016)

2010, 13.6

Asbjørn Berland Samnanger IL 47:22 spurtduell om seieren2010vinner kvinner2010 
2 Sverre Slethaug Gular 47:23
3 Petter Eliassen  Norengros 48:45
       
1 Therese Sjursen  BFG Fana 1:01:07
2 Elisabeth Hildenes Eid IL 1:02:26
3 Elise Orten  IL Fri 1:03:37
       

2011, 19.6

1 Øystein Sylta  Sportsklubben Vidar 45:52 syltadanielsen
2 Thorbjørn Ludvigsen  Bfg-Fana 46:39
3 Haga,Tommy  Sandnes IL 50:36
       
1 Danielsen,Kjersti Karoline SK Vidar 55:50
2 Sjursen, Therese Bfg Fana 59:20
3 Vikne, Elise Osterøy 1:04:05
       

2012, 10.6

1 Thorsen Ludvigsen, Thorbjørn  Bfg-Fana 46:46 buerludvigsen
2 Bereket, Tomas Larvik Turn 47:18
3 Bugge, Johan Eidsvåg IL 48:30
       
1 Buer, May Britt Gular 57:07
2 Weng, Merete
NOTEAM 57:34
3 Weng, May Bente IL I Bul 59:20
       

2013, 8.6

1 Ludvigsen, Thorbjørn  Bfg Bergen 44:38 vinnerne2013
2 Bugge, Johan
NOTEAM 45:13
3 Tengsareid, Torstein Egersund Ik Friidrett 45:48
       
1 Melkevik, Kirsten Marathon IL Gular 53:48
2 Weng, Merete IL I Bul 56:28
3 Weng, May Bente IL I Bul 58:20
       

2014, 7.6

1 Thorbjørn Thorsen Ludvigsen Bergen Løpeklubb/Team Salomon 44:55 1 IMG 7387
2 Stian Hovind-Angermund Varegg Fleridrett 45:55
3 Lars Erik Skjervheim NOTEAM 48:18
       
1 Kirsten Marathon Melkevik  Gular 56:47
2 Therese Sjursen Bergen Løpeklubb 58:16
3 Eli Anne Dvergsdal,  Gular 59:59
       

2015, 20.6

1 Stian Angermund-Vik Varegg Fleridrett 45:37 angermund2015dvergsdal
2 Stian Øvergaard Aarvik Gneist 45:42
3 Thorbjørn Ludvigsen Bergen Løpeklubb / Skanska 46:09
       
1 Eli Anne Dvergsdal Gular 55:24
2 Rebecca Louise Hilland Bergen Løpeklubb / International SOS 58:36
3 Kirsten Marathon Melkevik Gular 1:00:33
       

2016, 11.6

1 Stian Angermund-Vik Varegg Fleridrett 43:29 go2016vinnerdvergsdal go2016
2 Stian Øvergaard Aarvik Gneist 45:52
3 Jonathan Albon Varegg Fleridrett 46:41
       
1 Eli Anne Dvergsdal Gular 54:11
2 Anita Iversen Lilleskare Bergen Løpeklubb 57:08
3 Kirsten Marathon Melkevik Gular 59:56
       

2017, 17.6

1 Stian Øvergaard Aarvik Gneist 47:06 go2017 kvinnergo2017 menn
2 Erling Hisdal Tjalve 49:21
3 Ketil Monssen BFG Bergen Løpeklubb 49:54
       
1 Karoline Holsen Kyte Førde IL - Friidrett 53:07
2 Eli Anne Dvergsdal Gular / Ottar Dvergsdal AS 55:35
3 Anita Iversen Lilleskare BFG Bergen Løpeklubb 56:26
       

2018, 9.6

1 Stian Angermund-Vik Varegg Fleridrett:/ Sport1 Øyrane 44:29 vinnere GO 2018
2 Thorbjørn Ludvigsen Varegg Fleridrett / Skanska 46:16
3 Jonathan Albon Sport1 Øyrane 49:46
       
1 Sara Rebekka Færø Linde Varegg 58:49
2  Silje Rafaelsen Bergen CK 1:02:26
3 Kirsten Marathon Melkevik Gular 1:02:45
       

2019, 22.6

1  Joel Dyrhovden Samnanger IK / Safa 45:49 dyrhovdenfenne
2 Jonathan Albon Sport 1 46:03
3 Halfdan-Emil Færø Varegg Fleridrett 47:38
       
1 Hilde Fenne Varegg Fleridrett 55:30
2 Margunn By Tøsdal Sædalen 59:24
3 Maren-Sofie Brakstad-Pilskog Bergen 1:00:38
       

 


 
Norengros   ASKO - vi forsyner Norge med mat
 

 Øyrane Torg

   bjelde logo
 
HOKA logo   sport1 oyrane 2l
 

 



Besøk også våre andre samarbeidspartnere:
Hella Maskin AS
Sparebanken Vest   Cramo
 
Thunestvedt
GK Norge AS 


Rivenes AS